TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.2.2019 00:23:47

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: ‘Önceliğimiz Filistin değil, İran tehdididir’ cümlesine en çok keyiflenen İsrail Başbakanı Netanyahu’dur

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, dünkü köşesinde PKK ve IŞİD gibi örgütlerin yerini Suudi Arabistan ve BAE’nin aldığını söyledi. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: ‘Önceliğimiz Filistin değil, İran tehdididir’ cümlesine en çok keyiflenen İsrail Başbakanı Netanyahu’dur

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, dünkü köşesinde PKK ve IŞİD gibi örgütlerin yerini Suudi Arabistan ve BAE’nin aldığını söyledi.
 
Suud ve BAE’nin İran ve Türkiye korkusu oluşturmaya çalıştığını belirten Karagül, Arap coğrafyasını dağıtmak yönünde bir planın işletildiğine ve bu iki devletin de bu planın taşeronu olduğuna vurgu yaptı.
 
Karagül devamında şu ifadeleri kullandı:
 
‘Coğrafyaya yaşatılacak yıkıcı saldırıların yanında bu ülkeler üzerinden bölgenin ve Müslümanların bütün değerlerinin nasıl aşağılanacağını, yıkıma uğratılacağını da göreceğiz muhtemelen.
 
ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı sırasında aynı ülkelerin nasıl suspus olduklarını, nasıl boyun eğdiklerini, nasıl iradelerinin ipotek altında olduğunu bir kez daha gördük. Şimdi yenileri geliyor.
 
Varşova’da yapılan Ortadoğu Barışı konulu toplantıda konuşan Bahreyn Dışişleri Bakanı, “Önceliğimiz Filstin değil, İran tehdidi” derken, her halde o toplantıda bulunan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’dan daha keyiflisi yoktu.’
 

Yorum Yaz

Yorumlar

  • Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: ‘Önceliğimiz Filistin değil, İran tehdididir’ cümlesine en çok keyiflenen İsrail Başbakanı Netanyahu’dur." Burada sanki bu sözün sahibi sayın karagülledir. Ama yazının muhtevasında bu sözün sahibi "Varşova’da yapılan Ortadoğu Barışı konulu toplantıda konuşan Bahreyn Dışişleri Bakanı, “Önceliğimiz Filistin değil, İran tehdidi” denilerek bu iğrenç sözün sahibi Bahreyn dışişleri bakanı olduğu anlaşılıyor.

    17.2.2019 11:15:03 0 Yanıtla Ahmet TEMİZ
ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09