DÜNYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.2.2019 12:18:31

Venezüella’nın iç işlerine müdahaleyle mücadele grubu kuruldu: 50 ülke destekçi

Venezüella Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi bazı ülkelerin, bağımsız ülkelerin iç işlerine müdahaleyle mücadele grubunu kurduğunu bildirdi. Venezüella’nın iç işlerine müdahaleyle mücadele grubu kuruldu: 50 ülke destekçi

Venezüella Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi bazı ülkelerin, bağımsız ülkelerin iç işlerine müdahaleyle mücadele grubunu kurduğunu bildirdi.

Arreaza, bugünkü basın brifinginde, "Bugün, uluslararası hukuk ilkelerine uyulması konusunda tedirginliğe sahip BM üyesi ülkelerin önemli bir grup kurduğunu duyuruyoruz. Ortak çıkarları paylaşıyor ve ortak ilkeleri savunuyoruz. Bu ilkelerin ihlal edildiğini ve böylelikle halklarımızın barış ve bağımsızlık hakkının, kalkınma ve insan haklarının tam yerine getirilmesi hakkının, yaşama hakkının tehditle karşı karşıya olduğunu düşünüyoruz" ifadelerinde bulundu.

Filisin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, yaklaşık 50 ülkenin bu gruba dahil olduğunu belirtti. Mansur, "Venezüella'ya destek veren ülke sayısı yaklaşık 50" dedi.

Brifinge Rusya ve Venezüella dışında 14 ülkenin temsilcisi daha katıldı.

Mansur, Venezüella'ya destek veren birçok ülkenin temsilcisinin brifinge gelemediğini anlattı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09